Chorvatsko v soukromí s prázdnou a vysypanou kapsou

Jestli jsme my Češi na něco specialisti, tak je to Chorvatsko. Každej správnej Josef má svůj oblíbenej ostrov, kde to má zmáklý od severu na jih a zpět. Mimo geografie, je to pak náš z generace na generaci děděný strategický talent nabalit se na cestu tak, aby se minimálně utrácelo mimo český Lídl.

Ušetřit se dá i na ubytování, i když to může bolet a zpětně mrzet. Když nejsou peníze, holt není ani ta muzika.

Tipy níže se samozřejmě netýkají těch, kteří si plátěné, plechové nebo jinak orámované ubytování vozí sebou.

Jak ušetřit za ubytování

Couchsurfing existuje i v Chorvatsku a umožňuje vám přenocovat u místních zdarma, spát na volné pohovce a užít si takový ten echt chorvatský život. Není to nejpohodlnější životní situace, ale pokud máte omezený rozpočet, stojí za to poslat hostitelům několik žádostí, abyste zjistili, zda z toho něco bude. Zde můžete vyhledat potenciální hostitele. Kdo ví, třeba se ocitnete na jachtě, nebo u pomateného miliardáře s dobrým srdcem.

Housesitting je další možnost. Tady se někomu zdarma postaráte o dům, když je majitel pryč, a obvykle se také staráte o jeho zvířátka. Je to nejlepší pro dlouhodobé cestovatele, protože si nemůžete úplně přesně vybrat data a cíle, kam jet. Pokud ale máte tu svobodu, je to skvělý způsob, jak snížit své cestovní výdaje, užít si pohodlí domova a chvíli žít jako místní. Trusted Housesitters je jedním z nejlepších webů, kde můžete začít s homesittingem.

Je mi ale jasné, že pro většinu z vás není správná dovča, když musíte pro někoho pracovat anebo se někde krčit na gauči. Pokud nejste vyloženě bez peněz, dovolená pro vás znamená pěkné, čisté, bezpečné a cenově dostupné ubytování. Pokud je to váš případ a do kapsy je hluboko, máte k dispozici několik levnějších možností.

První z nich jsou ubytovny. V Chorvatsku narazíte na ubytovny po celé zemi a najdete je na malých ostrovech, ve velkých městech a dokonce i v národních parcích. Jsou jednou z možností, jak ušetřit peníze.

Hostely v Chorvatsku jsou o něco levnější než jejich ekvivalenty v západní Evropě, jednou velkou výjimkou je v létě Dubrovník, který je opravdu drahý. Na většině míst v Chorvatsku můžete očekávat, že v tomto typu ubytování utratíte přibližně 10–15 EUR, přičemž cena se na oblíbených ostrovech, národních parcích a dalších turistických místech zvýší na přibližně 15 EUR za noc.

Pokud jde o soukromé pokoje, můžete očekávat, že utratíte kolem 25 EUR za noc za čistý, jednoduchý pokoj na dobrém místě, takže pokud cestujete s přáteli nebo se svým partnerem, může vám přijít levnější trochu soukromí, než se usadit na dvě postele v hostelu.

Pokud jste náročnější cestovatel a odradila vás myšlenka noci strávené v hostelu, jsou tu další možnosti! Soukromé pokoje jsou obvykle velmi tiché a čisté a většina hostelů je moderní, bezpečná a centrálně umístěná. Dobrý nápad je před rezervací shlédnout hodnocení vybraného místa, abyste se ujistili, že vás v noci nebude budit partička popíjejících Britů. Dobrá stránka k vyhledávání je hostelworld.

A samozřejmě vždy existují hotely, apartmány, chaty, karavany a domy, které obvykle začínají kolem 50 – 150 EUR za noc. Z vlastní zkušenosti doporučuji booking.com, který aktuálně nabízí u některých apartmánů možnost bezplatného zrušení rezervace.

Kde budete letos bydlet vy?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s