10 známek, že už nutně potřebujete dovolenou

Pravda je, že volno potřebujeme vlastně skoro pořád. Ale jsou chvíle, kdy je to horší než obvykle a je třeba jednat dřív, než se naše fyzická a psychická schránka sjednotí v jednu velkou hromádku neštěstí.
Pročtěte si následující body a jednejte.

Jste víc negativní než obvykle


Jasně, část našeho nitra je vždy negativní a je to v pořádku. Dáváme tím najevo svému okolí, že se sebou nenecháme zametat. Je zcela normální, když vás vytáčí vytočené ruličky toaleťáku, krabice džusu v lednici s přesně 20ml na dně, nebo stopy másla ve sklenici medu.
Před-dovolenová negativita je negativita úplně po všech stránkách. Mísí se s pocitem nudy a potíží nasbírat dostatek motivace k dokončení práce. Všichni a všechno, co se týká vašeho okolí, vás otravuje a vy se necítíte spokojeni ani naplněni. Pokud tyto negativní myšlenky proniknou do vašeho osobního života, je čas na přestávku.

Bolí Vás část nebo celé tělo

Při stresu doma i v práci, uvolňuje náš mozek stresové hormony typu„bojuj nebo uteč“. Bojovat nebo utéct před pokaženou kopírkou, od voskovek počmáranou zdí, nebo od teplou večeři vyžadujícího osazenstva rodiny prostě nejde. Chemická reakce v těle na sebe nedá dlouho čekat – zvýšený puls, krevní tlak, pocení – mohou projevit závažnějšími příznaky, jako jsou bolest na hrudi, bolesti zad, bolest očí, bolesti hlavy, gastrointestinální potíže, závratě a mdloby. Do toho všeho musíte vyřešit ono kopírování, vyčistit zeď a ještě všem navařit. To je na jednoho moc a bolest se tiše šíří dál. Stejně tak může bolet duše a to už je poslední zastávka před konečnou. Zastavit, vystoupit, nabalit batoh a jet čistit hlavu.

Nezaberete, anebo se budíte nad ránem


Stejné stresové hormony mohou také ztěžovat odpočinek před spaním, usínání a kvalitu spánku. Psychologové uvádí, že dvě třetiny z nás ani zdaleka nedosáhnou doporučených osm hodin spánku každou noc.

Děláte chyby v práci

Váš výkon v práci může začít sklouzávat, protože toto zúžené zaměření zhoršuje paměť i dovednosti v oblasti řešení problémů a rozhodování.

Popíjíte a cpete se brambůrkama víc než obvykle


Pokud zjistíte, že pravidelně sáhnete po sklenici vína, abyste si odpočinuli, nebo hledáte útěchu v nezdravých jídlech a sladkostech, možná trpíte syndromem vyhoření. Na konci dlouhého dne můžete být také příliš unavení cvičit a skončite den jen sledováním televize.

Jste kontraproduktivní


Možná se aktivně nepokoušíte vynést svou firmu do TOP10, ale pokud máte pocit stresu, můžete se podvědomě chovat tak, aby negativně ovlivnila vaši produktivitu nebo pracovní výkon. Ať už máte potíže ráno vylézt z postele a dostat se včas do rachoty, nebo se cítíte tak podrážděně, že se pohádáte se spolupracovníky, možná už nastal čas odjet k moři.

Rozhází Vás prkotina


Projekty, které se daly snadno řešit, se už nemusí zdát tak snadné a malé vtípky Vašich spolupracovníků se mohly proměnit ve velké mrzení.

Práce se stala Vaším životem


Pracujete celý den a pak jdete domů a ještě přemýšlíte o práci. Vzdali jste se svých oblíbených koníčků a aktivit, protože jste věnovali veškerý svůj čas práci a jste příliš vyčerpaní, abyste mohli dělat cokoli jiného. Z tohoto důvodu se konverzace s přáteli a rodinou obvykle točí kolem práce.

Máte vztahové problémy

Jste tak vystresovaní, že své frustrace, mrzení a stížnosti přenášíte na své přátele, rodinu a spolupracovníky. Pozlobit si okolí se ale obrátí proti vám, když čekáte pomoc a ona ne a ne přijít.

Začínáte se podobat své fotce v pasu

Je to extrém, ale stává se to. Tady končí legrace a začíná dovolená.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s