5 tipů, jak si zdarma zvednout sebevědomí

Za všechno se platí .. napadlo mě vždy na výjezdu z Brna, na vysokém věžáku se tam tyčily na billbordu 2 plné čtyřky v puntikaté podprsence. Velký nápis odkazoval na ‚čas zvednout si sebevědomí‘ s adresou kliniky plastické chirurgie.

S určitou nadsázkou, je to i docela vtipná reklama. Reklama je ale reklama. Návod na život na billbordu nenajdeš Zvednout si sebevědomí, ale může stát 00,- nic. Stačí začít ve vlastní hlavě.

Pozor ale na záměnu zdravého sebevědomí a arogance. Zdravě sebevědomý člověk není zlý ke svému okolí, právě naopak, jeho dobře zakořeněné uvědomění si vlastní hodnoty, mu umožňuje přijímat okolí, takové jaké je.

Ne každý vyroste s dobrým pocitem sebevědomí. Někdy může být obtížné získat sebevědomí, buď proto, že osobní zkušenosti způsobily ztrátu důvěry, nebo proto, že trpí nízkou sebeúctou.

Sebevědomý člověk:

  • dělá to, co považuje za správné, i když je to nepopulární,
  • je ochotný riskovat,
  • přizná své chyby a učí se z nich,
  • je schopen přijmout i věnovat kompliment,
  • je optimistický.

S takovým člověkem je radost sdílet životní prostor. Jak se jím stát? Zkuste tyto jednoduché kroky, které fungují:

Pište si seznam, čeho jste již dosáhli

Je snadné ztratit důvěru, pokud si myslíte, že jste ničeho nedosáhli. Udělejte si seznam všech věcí, na které jste ve svém životě hrdí, ať už jde o dobrou známku za zkoušku nebo o zvládnutí běžek, bruslí nebo kraulu. Seznam mějte vždy po ruce a přidávejte do něj, kdykoli uděláte něco, na co jste hrdí. Pokud si nejste v kritickou chvíli jisti sami sebou, vytáhněte ten seznam a připomeňte si všechny ty úžasné věci, které jste udělali.

Myslete na věci, ve kterých jste dobří

Každý má silné stránky a talent. Jaké jsou tvoje? Když si uvědomíte, v čem jste dobří, a pokusíte se na těchto věcech stavět, pomůže vám to budovat důvěru ve vlastní schopnosti.

Buďte k sobě milí

Lidé, kteří si nevěří, dokážou k sobě být neskutečně krutí. Jako by nízké sebevědomí nebylo dost těžké, sráží se dál, za každou malou chybu. Chovejte se k sobě, jako byste byli svým nejlepším přítelem, a povzbuzujte se, pochvalte se, buďte k sobě milí.

Rozvíjete své hobby

Pokuste se najít něco, pro co jste opravdu vášniví. Může to být fotografie, sport, pletení nebo cokoli jiného! Pokud vás nebaví nic, hledejte, dokud na něco nenarazíte. Prázdnotu může vyplnit jen nový impuls. Nevzdávejte to!

Pokud se necítíte lépe

Někdy rychlá řešení z dlouhodobého hlediska nepomohou. Pokud se cítíte špatně a zdá se, že se věci nezlepšují, stojí za to promluvit si s někým, kdo ví, jak pomoci. Profesionálové, jako jsou terapeuti a psychologové, vám mohou pomoci vyvinout strategie, které vám pomohou vybudovat si důvěru v sebe. Mohou vám také pomoci porozumět základním problémům, které mohly způsobit, že se budete cítit špatně.

Nikdy není pozdě, zlepšit svůj život a netrápit se minulostí. Cesta ke štěstí možná začíná o pár kroků dál.

One-Time
Měsíčně
Ročně

Můj dar pro My Heroin

Můj dar pro My Heroin

Můj dar pro My Heroin

Vyberte si částku

€5,00
€15,00
€100,00
€5,00
€15,00
€100,00
€5,00
€15,00
€100,00

Nebo navrhněte vlastní:


Vašeho daru si ceníme.

Váš příspěvek si ceníme.

Váš příspěvek si ceníme.

To vám daruji!To vám daruji!To vám daruji!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s