4 tipy jak začít cvičit, vydržet a nepřestat

Někdo cvičí, jen co se narodil, někdo začne později, vydrží u toho a někdo pořád začíná, nevydrží a pak se tím užírá. Každopádně začít se zlepšováním architektury svého tělesného chrámu je o dost lehčí, než s tím nepřestat.

Tady jsou osvědčené tipy těch, kdo vydrželi, nepřestali a teď jsou nechutně krásní.

Začnete zlehoučka, skončíte desetibojem!

Cíl cvičit 30 minut denně, 5krát týdně, zní fakt skvěle, zvlášť když u toho člověk sedí na gauči a chroupe čipsy. Ruku na srdce, je pravděpodobné, že to dáte? Čím ambicióznější bude váš cíl, tím je pravděpodobnější, že selžete, budete se cítit špatně (bolí to, nejde to..) a vzdáte se. Je lepší začít s lehkým cvičením, o kterém víte, že ho dáte. Když vytrváte v pidi cvičení na úvod, získáte sebevědomí a hybnost. Pak můžete postupně přecházet k náročnějším cílům.

Cvičte dle I.P.Pavlova!

Pejsci slintali, vy budete cvičit. Spouštěče, tedy impulsy, které spojíte se začátkem cvičení, jsou jedním z tajemství úspěchu, pokud jde o formování cvičebního návyku. Výzkum ve skutečnosti ukazuje, že se na ně spoléhají nejzdatnější cvičenci. Spouštěče jsou jednoduchá připomenutí – denní doba, místo nebo narážka (heslo, věta, píseň), které nastartují automatickou reakci. Nahoďte své cvičení na autopilota, pak není o čem přemýšlet nebo o čem se rozhodovat. Postavte tenisky přímo k posteli ať jste v provozu. Najděte způsoby, jak učení I.P.Pavlova začlenit do svého dne, aby se cvičení stalo samozřejmostí.

Dávejte si dary!

Lidé, kteří pravidelně cvičí to dělají kvůli dárkům, které jim přináší cvičení do života, jako je více energie, lepší spánek a větší pocit pohody. Jedná se však o dlouhodobé odměny. Když zahajujete cvičební program, je důležité dát si okamžité odměny, když úspěšně dokončíte trénink nebo dosáhnete nového fitness cíle. Vyberte si něco, na co se těšíte, ale nedovolte si to až po cvičení. Může to být něco tak jednoduchého, jako mít horkou koupel nebo oblíbený šálek kávy, nebo malá objednávka v oblíbeném eshopu.

Vyberte si cvičení, při kterém se necítíte blbě!

Když běžíte parkem, cítíte se jako blbec? Nesluší vám cyklistické oblečení, nebo se vám při jízdě na koni dělá zle? Vyberte si jiný sport! Pokud je váš trénink nepříjemný nebo se cítíte neohrabaní nebo nešikovní, je nepravděpodobné, že se ho budete držet. Nevybírejte aktivity, jako je běh nebo zvedání závaží v tělocvičně, jen proto, že si myslíte, že to je to, co byste měli dělat. Místo toho si vyberte aktivity, které odpovídají vašemu životnímu stylu, schopnostem a vkusu.

Začněte dnes! Já osobně to mám v plánu. Schválně, kdo vydrží déle.

Rating: 5 out of 5.

One-Time
Měsíčně
Ročně

Můj dar pro My Heroin

Můj dar pro My Heroin

Můj dar pro My Heroin

Vyberte si částku

€5,00
€15,00
€100,00
€5,00
€15,00
€100,00
€5,00
€15,00
€100,00

Nebo navrhněte vlastní:


Vašeho daru si ceníme.

Váš příspěvek si ceníme.

Váš příspěvek si ceníme.

To vám daruji!To vám daruji!To vám daruji!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s