Jak se stát milionářem..

Stát se milionářem zní docela dobře. Pro mnoho z nás je to ale vzdálený a nedosažitelný sen.

„Pokud se narodíš chudý, není to tvá chyba, ale pokud zemřeš chudý, to už tvá chyba je.“ — Bill Gates

V dnešní době nemusí být milionář nutně o soukromých letadlech a luxusu. Ve své podstatě, být milionářem může znamenat i pohodlný (nebo předčasný) důchod, svobodu v kariéře, věnování se koníčkům místo toho, abyste byli vázáni výplatou. To už zní lépe, ne?

Pojďme se podívat na to, jak se jednoduchým způsobem stát milionářem.

Myslete jako milionář

A jak vlastně takový milionář myslí? Tady jsou nějaké příklady:

Plánuje dopředu – má svůj krátkodobý, střednědobý a dlouhodobý finanční plán a myslí na to, co bude dělat v případě nouze.

Nevzdává se – s vědomím, že bude čelit výzvám, ale bude připraven je překonat.

Je trpělivý – je schopný se vzdát pohodlí pro naplnění svého cíle.

Věří si – věří v sebe, že můžete splatit dluh, který se zdá být nepřekonatelný, dosáhnout dalšího čísla na spořicím účtu nebo zahájit podnikání, o kterém sní. Pokud začnete s myšlenkou, že nemůžete, pravděpodobně nebudete moct.

Učí se (pořád) – Ochota učit se, dělat chyby nebo dokonce někdy selhat, a pak se učit ještě více. Doplňujte si znalosti, které vám chybí) a obklopte se pozitivními vlivy.

Samozřejmě, že ne všichni milionáři sdílejí tyto vlastnosti, ale nemluvím o vítězích loterií, celebritách nebo dědicích. Mluvím o obyčejných lidech, kteří se rozhodli, že budou budovat bohatství, a šli do toho a dokázali to. Nejsou nijak odlišní od normálních lidí!

Pečlivě sledujte své výdaje

Jedním z nejrychlejších způsobů, jak přijít o finance, je koupit příliš drahý byt nebo auto. Bohužel dost lidí se chytí do pasti drahých hypoték a půjček na auta, které požírají většinu jejich příjmů, a ponechávají jim tak málo nebo vůbec nic, co by mohli věnovat svým úsporám.

Přestože se velká nákupní rozhodnutí objevují jen jednou za čas, váš finanční plán by měl počítat i s malými výdaji. Hledejte příležitosti ke snížení nákladů, jako jsou účty za mobilní telefon, kabelové nebo předplacené služby, jídlo, nakupování nepotřebných věcí atd.

Skvělým cílem je zjistit, zda můžete žít jen z poloviny svého příjmu a druhou polovinu ušetřit. Zkuste to jako experiment na rok a pokračujte, pokud můžete! Tím se dostanete ke svému milionu o dost dříve.

Využijte každou příležitost ke zvýšení příjmu

Vyhodnoťte své dovednosti, zájmy a přednosti a přemýšlejte, jak je zpeněžit. Čím více vyděláte, tím více budete moci ušetřit a investovat.

Použijte své peníze k vydělávání peněz

Většina bohatých lidí nesedí jen na hromádce zlata – investují své peníze, aby pro ně pracovali. Používání peněz k vydělávání peněz s malým aktivním úsilím se nazývá „pasivní příjem“.

Nejjednodušší způsob, jak generovat pasivní příjem, je investovat do akcií nebo ukládat své úspory na bankovních účtech s vysokým úrokem.

Vyhněte se nesmyslenému utrácení

Jak rozšiřujete svůj příjem, začíná být lákavé rozšiřovat i svůj životní styl. K dotvarování životního stylu dochází, když položky, které jste kdysi považovali za luxus, jsou nyní součástí vašeho nového normálu.

Další běžnou pastí, do které se lidé dostávají, je, že se snaží držet krok se společností. Pokud si vaši sousedé, přátelé a rodinní příslušníci kupují pěkná auta, modernizují své domy, je normální, že se do nich vkrádá trochu žárlivosti.

Může to znít trochu divně, ale abyste se stali milionářem, žijte, jako byste jím nebyli.

Rating: 5 out of 5.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s