22 dobrot, po kterých nepřiberete

Ještě než pověsíte plavky na pomyslný hřebík, můžete se pořádně nacpat, aniž by se vám rozjel šev.

Díky matce přírodě existují jídla, která můžete jíst bez omezení. Jsou bohaté na vlákninu a přitom jsou nízkokalorické, takže vás zasytí bez rizika přibírání. A o to nám lenochům, jde na prvním místě!

Popcorn

Popcorn bez másla, cukru a soli (takže né ten v kině), můžete ho jíst bez obav. Jedna porce obsahuje pouze 31 kcal.


Celer

Stonky řapíkatého celeru tvoří 95% vody. Díky diuretickému účinku vám pomohou zhubnout a zbavit tělo toxinů.


Lilek

Porce lilku grilovaného nebo pečeného bez oleje činí 24 kcal, takže si můžete tuto slanou zeleninu vychutnat bez omezení.

Pomeranče, grapefruity a mandarinky

Velké množství ovoce se nedoporučuje, pokud chcete zhubnout, přesto jsou citrusové plody výjimkou. Jsou bohaté na látky jako vláknina, flavonoidy a vitamín C. Ty vás zasytí, pomohou vašemu trávení, játrům a pokožce a celkově se stanete zdravějšími.


Meloun

S 60-70 kcal na plátek je můžete jíst den za dnem. Tyto plody pomáhají vylučovat přebytečnou tekutinu z vašeho těla a dobře vás zasytí.


Řasy

Řasy, stejně jako laminaria, jsou nejlepším zdrojem jódu. Pomáhají normální funkci štítné žlázy, udržují vaše hormony na normální úrovni a brání vám přibírat na váze.

Cuketa

Porce cukety je asi 42 kcal. Normalizuje zavodnění, zlepšuje střevní funkce a může být také použit ke snížení energetického výdeje hlavních chodů.


Okurka

Nepostradatelná zelenina pro všechny, kdo hubnou: pomáhá bojovat s otoky a zeštíhluje vás dobrou chutí!
Červená řepa

Červená řepa

Je zdrojem kvalitních živin, například manganu. Pomáhají spalovat tuky, pohánět vaše svaly a regulovat hladinu cukru v krvi. Průměrná porce je pouhých 40 kcal.

Vejce

Můžete je jíst kdykoli během dne, dokonce i v noci, bez obav z přibírání na váze. Vařená vejce jsou samozřejmě lepší než ta smažená.


Ananas

Toto chutné ovoce je nejlepším přítelem těch, kteří hubnou. Bromelain obsažený v ananasu aktivně štěpí tuky a pomáhá metabolizovat bílkoviny.


Jablka a švestky

Jedno jablko má pouhých 50 kcal. Cítíte se nasyceni a regulujete své trávení. Švestky jsou bohaté na vitamín C a draslík, které udržují vaše srdce a cévy v perfektní kondici.

Salát

Salát je skvělým zdrojem kyseliny listové a můžete ho sníst po tunách: jeden list salátu má 3 kcal.

Rybíz, borůvky, jahody

Rybíz a borůvky jsou bohaté na vitamín C a první z nich je také diuretikum, které pomáhá zbavit se přebytečné vody. Jahody jsou velmi výživné a pomáhají vašemu trávení i kardiovaskulárnímu systému.


Zelí, brokolice, květák

Tito páni jsou vašimi spojenci v boji proti nadváze. Porce zelí nakrájeného na kostičky má pouhých 7 kcal. Neměli byste samozřejmě jíst jen zelí a květák, protože jejich živiny soupeří s jódem, ale můžete je klidně přidat několikrát týdně.

Pokud chcete zůstat štíhlí, je nejlepší mít večeři 3-4 hodiny před spaním. Pokud tedy jdete spát ve 23 hodin, můžete se klidně najíst v 19 hodin a pak šlus.

Rating: 5 out of 5.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s